Już dzisiaj mecz z Solnym Miastem Wieliczka

Już dzisiaj (19. listopada) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice rozpocznie się mecz ósmej kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy Red Devils i Solnym Miastem Wieliczka. 

Nasz dzisiejszy rywal to beniaminek tegorocznych rozgrywek. W minionym sezonie zajęli oni pierwsze miejsce w grupie południowej I ligi. Trenerem Solnego Miasta jest dobrze znany wszystkim kibicom futsalu Krzysztof Kusia, który jako trener zdobywał Mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków, a wcześniej jako zawodnik przez wiele lat występował na parkietach ekstraklasy i w meczach reprezentacji Polski. Do wyróżniających się zawodników w ekipie z Wieliczki zalicza się jedna z legend polskiego futsalu – Piotr Myszor. Najskuteczniejszym graczem w drużynie naszych najbliższych rywali jest Kamil Jeleń, który w tym sezonie zdobył już sześć bramek. Wieliczanie aktualnie plasują się na dziesiątym miejscu w ligowej tabeli, które na koniec sezonu oznacza udział w barażach o utrzymanie. Mają oni na swoim koncie dwa zwycięstwa, remis i cztery porażki. Udało się im pokonać w meczach na własnym parkiecie AZS UG Gdański i Red Dragons Pniewy. Szansę dla naszej drużyny możemy upatrywać w fakcie, że rywalom Red Devils jak dotąd nie udało się zdobyć choćby jednego punktu w spotkaniach wyjazdowych. Mamy nadzieję, że Czerwonym Diabłom uda się przełamać fatalną passę, trwającą od początku sezonu. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie z trybun hali przy Wagnera!

Dla osób, które osobiście nie będą mogły się pojawić na meczu, relację tekstową przygotuje portal Lajfy.com.

Kadra Red Devils na mecz z Solnym Miastem Wieliczka: 

12. Michał Werner – 3. Łukasz Sobański, 10. Piotr Wardowski, 15. Vitaly Kolesnik (C), 77. Mariusz Kaźmierczak – 1. Artur Czarnowski, 4. Karol Jączkowski, 6. Przemysław Laskowski, 9. Vadym Ivanov, 19. Marcin Wanat, 20. Michał Kartuszyński, 21. Marek Steinborn, 23. Dominik Laskowski.

(Foto: Chojnice.com)

Komentarze

komentarzy