Jedziemy po Puchar!

Już jutro (30. kwietnia) w Zduńskiej Woli rozpocznie się Final Four Pucharu Polski z udziałem drużyny Red Devils Chojnice. Czerwone Diabły zagrają w pierwszym z dwóch półfinałów z Clearexem Chorzów, początek meczu o 16:00. W przypadku wygranej nasza drużyna zmierzy się w wielkim finale ze zwycięzcą z pary Gatta Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała.

Dla naszej drużyny będzie to drugi w historii i zarazem drugi z rzędu turniej finałowy Pucharu Polski. W minionym sezonie we własnej hali Czerwone Diabły pod wodzą trenera Vlastimila Bartoska przegrały w półfinale po dramatycznym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała 2:4. W zaczynającym się jutro Final Four krajowego pucharu Red Devils będą mieli teoretycznie łatwiejszego przeciwnika na drodze do finału niż przed rokiem. Clearex Chorzów to drużyna, która przed sezonem zgłaszała aspiracje do walki o najwyższe miejsca w ekstraklasie, lecz w przeciągu rozgrywek na parkiecie prezentowała się dużo gorzej niż „na papierze” i finalnie będzie musiała się bronić przed spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej w barażu ze Słonecznym Stokiem Białystok. Chorzowianie w tym sezonie mieli jednak przebłyski dobrej formy, o czym boleśnie przekonała się nasza drużyna. W rundzie jesiennej ponieśliśmy na Śląsku sromotną porażkę – mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy aż 6:1.  Z dobrej strony nasi jutrzejsi rywale zaprezentowali się także w rundzie rewanżowej w Chojnicach, bowiem zdołali oni z naszej hali wywieźć jeden punkt, a mieli duże szanse nawet na zdobycie trzech oczek. Mamy nadzieję, że przysłowie „do trzech razy sztuka” znajdzie jutro potwierdzenie i w trzecim pojedynku z Clearexem w sezonie 2015/2016 odniesiemy upragnione zwycięstwo, które otworzy nam furtkę do finału Pucharu Polski.

Dla Red Devils zaczynający się jutro turniej będzie szansą na zdobycie pierwszego Pucharu Polski w historii drużyny, jednak nie w historii Chojnic. Przypomnijmy, że w sezonie 2005/2006 po to trofeum sięgnęła nieistniejąca już drużyna Holiday Chojnice, która w finale pokonała 4:3 Jango Mysłowice (skrót). Bohaterem tego meczu był Mariusz Kaźmierczak, który zdobył trzy bramki. Warto wspomnieć, że popularny „Kazek” zakończył swoją karierę w barwach Red Devils w czasie poprzedniego Final Four Pucharu Polski.

Terminarz Final Four Pucharu Polski 2016:

Sobota, 30 kwietnia:

  • 16:00: Red Devils Chojnice vs. Clearex Chorzów
  • 18:30: Gatta Zduńska Wola vs. Rekord Bielsko-Białą

Niedziela, 1 maja:

  • 15:00: Wielki Finał

Wszystkie mecze turnieju będziemy mogli zobaczyć za pośrednictwem internetowej Telewizji Centrum (link). Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie przed ekranami!

Komentarze

komentarzy