Jakub Mączkowski trenerem Red Devils

Grającym trenerem Red Devils w sezonie 2018/2019 będzie Jakub Mączkowski, który do tej pory prowadził drużyny młodzieżowe naszego klubu oraz zastępował trenera Andrzeja Biangę w trakcie zgrupowań reprezentacji Polski, której nasz były trener był selekcjonerem. Nasz nowy szkoleniowiec posiada licencję UEFA Futsal B.

Mączkowski zawodnikiem naszego klubu został przed sezonem 2007/2008. Od tego czasu w barwach Red Devils rozegrał 214 meczów, strzelając 87 bramek – spośród wszystkich zawodników grających w chojnickim zespole więcej na swoim koncie zgromadzili tylko Mariusz Kaźmierczak i Łukasz Sobański.

Nowy trener „Czerwonych Diabłów” w minionym sezonie w znacznym stopniu przyczynił się do wywalczenia awansu do Futsal Ekstraklasy. Pełnił on rolę kapitana zespołu i występując we wszystkich meczach sezonu aż 27 razy trafiał do siatki rywali, co uplasowało go na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców I ligi. Wcześniej z Red Devils zdobył m.in. wicemistrzostwo i Puchar Polski.

Jakub Mączkowski wystąpił także w ośmiu meczach reprezentacji Polski, w których zdobył jedną bramkę. W 2010 roku nasz nowy grający trener z akademicką kadrą Polski zajął 5. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata.

Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowej roli!

 

Komentarze

komentarzy