Inauguracja I ligi beach soccera

19875380_1541564989243933_3648896773796536240_n

W sobotę (8. lipca) drużyna Red Devils Urbaniak Eltom zainaugurowała sezon I ligi beach soccera. W pierwszym dniu turnieju w Szturowie chojniczanie rozegrali dwa spotkania.

W pierwszym meczu turnieju Red Devils pewnie pokonali zespół Dragon Bojano. Nasi zawodnicy znaczną przewagę bramkową wypracowali sobie już w pierwszej tercji, w drugiej o jedno trafienie lepsi okazali się być rywale naszej drużyny, natomiast w trzeciej „Czerwone Diabły” powiększyły różnicę trafień, ustalając wynik meczu na 11:5. Na szczególną pochwałę za postawę w tym meczu zasługuje Piotr Wardowski, który zdołał ustrzelić podwójnego hat-tricka.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 11:5 (6:2, 2:3, 3:0) Dragon Bojano
Piotr Wardowski x6, Mariusz Kaźmierczak x2, Jakub Mączkowski x2, Rafał Wiszniewski.

Kolejne spotkanie, w którym zespół z Chojnic mierzył się z KS Sokół 1946 Sokółka, miało znacznie bardziej wyrównany przebieg. Pierwsze dwie tercje padły łupem rywali Red Devils, jednak dzięki zrywowi w ostatniej części meczu, chojniczanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 3:2 (0:1, 0:1, 3:0) KS Sokół 1946 Sokółka
Michał Werner, Radał Wiszniewski, Jakub Mączkowski.

Red Devils Urbaniak Eltom: 1. Sebastian Kartuszyński, 21. Michał Werner – 3. Rafał Wiszniewski, 4. Siarhei Yarashevich, 5. Jakub Skiba, 6. Mariusz Kaźmierczak (C), 10. Piotr Wardowski, 23. Jakub Mączkowski, 27. Patryk Kubiszewski.
Trener: Jakub Mączkowski. Fizjoterapeuta: Magda Kołodziej.

Po pierwszych dwóch meczu turnieju Red Devils na swoim koncie mają sześć punktów. W drugim dniu rozgrywek „Czerwone Diabły” zmierzą się z BSC Pro-Fart Głowno (13:45) oraz ze Sztutozzerią Sztutowo (17:30).