Gwiazda Ruda Śląska – Red Devils Chojnice

Możemy głęboko odetchnąć. Nareszcie z meczu wyjazdowego wracamy do Chojnic z kompletem punktów. Emocjonujące spotkanie w Rudzie Śląskiej zakończyło się wynikiem 3-4 dla Red Devils. „Oczka” te, pozwalają nam wspiąć się na fotel wicelidera Futsal Ekstraklasy.

Od pierwszego gwizdka Czerwone Diabły przyparły do muru drużynę gospodarzy. Ze sporą łatwością chojniczanie stwarzali sobie kolejne sytuacje. Już w 5 minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się Tomasz Kriezel wykorzystując podanie Sebastiana Wojciechowskiego.

Dopiero po utracie bramki zawodnicy Gwiazdy się obudzili. Częściej atakowali i pobudka ta, kosztowała Red Devils utratę prowadzenia. Mario Modrusana pokonał mocnym strzałem Jacek Hewlik. Po stracie gola Czerwone Diabły ponownie przejęły inicjatywę. Po zebraniu na koncie Gwiazdy sześciu przewinień, Oleksandr Bondar pewnym strzałem wykorzystał przedłużony rzut karny, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Red Devils. Zaledwie 50 sekund po gwizdku rozpoczynającym tę część meczu, kontratak przyniósł rudzianom wyrównanie. Do siatki bramki Modrusana piłkę skierował Olaf Białek. Chwilę później ponownie Bondar dał się we znaki rudzianom i po raz kolejny dał prowadzenie Red Devils.

Czerwone Diabły nie zdążyły się jeszcze nacieszyć zdobytą bramką, a Gwiazda już zdołała po raz trzeci wyrównać stan spotkania. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Jacek Hewlik. Dopiero w 28 minucie Łukasz Sobański wykorzystał okazję do szybkiej kontry i pokonał bramkarza gospodarzy, dając prowadzenie, które udało się utrzymać do końcowego gwizdka.

Red Devils przerwali tym samym fatalną passę bez wygranej na wyjeździe. Czerwone Diabły nie powalały jednak swoją grą, choć należy zaznaczyć, że też Gwiazda rozegrała swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie.