Gramy o awans!

Już w sobotę (14. kwietnia) zawodnicy Red Devils rozegrają ostatni w bieżącym sezonie mecz we własnej hali. Rywalem „Czerwonych Diabłów” będzie KS Futsal Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje gospodarzom awans do ekstraklasy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:30. 

Drużyna z Leszna to tegoroczny beniaminek i debiutant na poziomie 1 ligi. W KS-ie nie brakuje jednak doświadczonych i utytułowanych zawodników. W szeregach lesznian występuje m.in. trzech byłych zawodników Red Devils – Łukasz Błaszczyk oraz bracia Łukasz i Dariusz Pieczyńscy. Ten ostatni pełni funkcję grającego trenera naszych rywali.

Po 20. rozegranych spotkaniach KS Futsal Leszno plasuje się na ósmym miejscu w tabeli z 27. punktami na koncie. Na dorobek punktowy zespołu z Leszna złożyło się osiem wygranych, trzy remisy i dziewięć porażek. Najlepszym strzelcem zespołu z wielkopolski jest Łukasz Pieczyński, który w tym sezonie zdobył 14 bramek.

Dla KS-u sobotni mecz będzie już czwartym z rzędu spotkaniem, rozegranym poza własnym terenie. Podopieczni Dariusza Pieczyńskiego przed tygodniem ponieśli porażkę 0:2 z Teamem Lębork, jednak w dwóch wcześniejszych meczach wysoko, bo aż 5:0 i 13:2, pokonali dwie najsłabsze drużyny 1. ligi – Politechnikę Gdańsk i Team Unisław.

Mecz 21. kolejki 1. ligi będzie już trzecim w tym sezonie, w którym „Czerwone Diabły” będą się mierzyły z tym rywalem. Podopieczni Andrzeja Biangi w pojedynku 10. kolejki bieżących rozgrywek wygrali na wyjeździe 3:2. Również w Lesznie, chojniczanie po rzutach karnych wygrali z KS-em w meczu 1/32 finału Pucharu Polski.

Historia meczów Red Devils z KS Futsal Leszno
2017/2018
KS Futsal Leszno 2:3 Red Devils Chojnice
(Pa. Laskowski, Prz. Laskowski, Kolesnik)
KS Futsal Leszno 2:2 (k.1:3) Red Devils Chojnice
(Mączkowski, Kolesnik)

Powtórzenie wyniku z pierwszej rundy sezonu będzie oznaczało pewny awans Red Devils do Futsal Ekstraklasy. Liczymy, iż po zakończeniu tego pojedynku będziemy świętowali powrót do elity polskiego futsalu. Zachęcamy do spędzenia sobotniego wieczoru w hali przy ulicy Huberta Wagnera 1! Emocji nie zabraknie!

Komentarze

komentarzy