Grad bramek pod choinkę

W ostatnim meczu przed przerwą świąteczno-noworoczną zawodnicy Red Devils podejmowali we własnej hali ostatnią drużynę tabeli – Team Unisław. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem „Czerwonych Diabłów” 9:1 (5:1).

Podopieczni trenera Andrzeja Biangi już od pierwszych sekund przystąpili do zdecydowanego ataku, co szybko znalazło odzwierciedlenie wyniku po pewnie wykonanym przez Sebastiana Wojciechowskiego rzucie karnym. Licznie zgromadzonym kibicom nie było dane długo czekać na kolejne trafienia, bowiem już w 5. minucie po niesygnalizowanym uderzeniu z dużej odległości bramkarza rywali pokonał Patryk Laskowski. Chwilę później niespodziewanie bramkę kontaktową po kontrataku zdobyli goście, lecz naszym zawodnikom fakt ten nie odebrał motywacji do strzelania kolejnych goli. W pierwszej połowie do siatki trafiali jeszcze Vitaly Kolesnik oraz Sebastian Wojciechowski, który najpierw skutecznie zamknął piękną wymianę podań z Kolesnikiem, a następnie bezbłędnie egzekwował przedłużony rzut karny.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, lecz duża jej część była popisem nieskuteczności w wykonaniu zawodników Red Devils. Mimo wielu niewykorzystanych sytuacji, po przerwie nasi zawodnicy aż czterokrotnie pokonywali bramkarzy rywali. Najpierw dobre podanie od Patryka Kubiszewskiego wykorzystał najstarszy z braci Laskowskich, a chwilę później golkipera gości, kompletując hat-tricka, pokonał Sebastian Wojciechowski. Kolejne dwie bramki padły dopiero w samej końcówce spotkania. W 36. minucie po strzale Patryka Laskowskiego z ostrego kąta piłka odbiła się od rywala i wpadła do siatki, a na 11 sekund przed końcową syreną wynik po podaniu od Przemysława Laskowskiego ustalił kapitan Red Devils, Mariusz Kaźmierczak.

Red Devils Chojnice 9:1 (5:1) Team Unisław
Bramki: Jakub Mączkowski 1’23” (k); Patryk Laskowski 4’23”, 23’30”; 36’51”; Vitaly Kolesnik 7’44”; Sebastian Wojciechowski 13’47”, 16’11”, 26’40”; Mariusz Kaźmierczak 39’49” – Łukasz Bezyt 6’28”.
Żółte kartki: Przemysław Laskowski, Patryk Kubiszewski.

Red Devils: WernerCzarnowski – SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiMączkowskiKolesnikWardowskiD. LaskowskiKubiszewskiKaźmierczak.

Dzięki wygranej z Teamem Unisław „Czerwone Diabły” powiększą swoją przewagę nad wiceliderem tabeli do co najmniej siedmiu punktów. Pierwszy mecz drugiej rundy sezonu Red Devils rozegrają 14. stycznia w hali Centrum Park Chojnice z Teamem Lębork, już teraz zapraszamy!