GAF Omega Gliwice – Red Devils Chojnice

Po raz kolejny drużyna Red Devils jechała na wyjazd po upragnione trzy punkty. Po raz kolejny nie przywiozła ich do Chojnic. Nie należy jednak panikować, ani się denerwować. Pozostaje tylko czekać, ponieważ nadal mamy podstawy do tego, żeby liczyć na poprawę.

Spotkanie w Gliwicach było pojedynkiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Red Devils nie odpuszczali, chociaż nie raz wydawało się, że czegoś brakuje. GAF nie pozostawał dłużny. Obie drużyny wymieniały ciosy, atakowały, broniły się… Zawodnicy nie stronili od przekraczania przepisów i po końcowym gwizdku było jasne, że to właśnie ten element gry ustalił wynik spotkania.

Przewaga w pierwszej połowie była po stronie gliwiczan i to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, które dał im Tomasz Lutecki. Zawodnik gliwickiego zespołu precyzyjnym strzałem pokonał Mario Modrusana w 14 minucie.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie. Red Devils wyszli na parkiet z dużo większym zapałem. Atakowali i drużyna GAFu nie miała żadnych argumentów, aby się temu przeciwstawić. Zdecydowali się na zatrzymywanie Czerwonych Diabłów za wszelką cenę. Tą ceną okazały się być dwa przedłużone rzuty karne, które na bramki zamienił Oleksandr Bondar.

W 35 minucie gospodarze zdołali jednak wyrównać. Po stałym fragmencie gry Maksym Pautiak umieścił piłkę w siatce bramki Modrusana.

Remis nie satysfakcjonuje na pewno żadnej ze stron.

Na kolejną okazję na przywiezienie trzech punktów z wyjazdu, Red Devils musi poczekać tylko do niedzieli. Zmierzą się wtedy z Gwiazdą Ruda Śląska. Drużyną, z którą Czerwone Diabły po raz ostatni zdobyły komplet punktów jako goście. Drużyną, która w siedmiu spotkaniach tego sezonu zdobyła jeden punkt.

Więc chyba jeśli nie w niedzielę…

 

Relacje:

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Ciezka-przeprawa-w-Gliwicach/15238

 

http://www.futsal-polska.pl/ekstraklasa/971-nieskuteczna-gaf-omega-beznadziejne-czerwone-diably

 

http://www.futsalekstraklasa.pl/index.php/wszystkie-wiadomosci/2609-gaf-rede

 

Skrót meczu

 

Wywiady pomeczowe:

 

Komentarze

komentarzy