Futsal Ekstraklasa wraca do gry

W sobotę (1. października) w Chorzowie zmierzymy się z miejscowym Clearexem w meczu drugiej kolejki Futsal Ekstraklasy.

Po przerwie związanej z występami reprezentacji Polski powracamy do rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. Naszym drugim rywalem w tym sezonie będzie Clearex Chorzów. Chorzowianie to najbardziej utytułowana drużyna w polskim futsalu. Mają oni na swoim koncie aż pięć tytułów Mistrza Polski, a także Puchar i Superpuchar Polski. Ostatnie sukcesy drużyna ta osiągała jednak aż dziesięć lat temu. Przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 nowym trenerem Clearexu został były szkoleniowiec GAF-u Gliwice – Marcin Waniczek. W trenerskim debiucie w chorzowskim klubie wraz ze swoimi podopiecznymi wywalczył on jeden punkt w wyjazdowym meczu z Red Dragons Pniewy (1:1).

Podobnie sezon zaczęła nasza drużyna. Przed dwoma tygodniami zremisowaliśmy z AZS-em UŚ Katowice 2:2, prowadząc po pierwszej połowie 2:0. Bramki w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobyli Łukasz Sobański i Marek Steinborn. Wynik ten z całą pewnością budzi spory niedosyt. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy do jutrzejszego spotkania przystąpią ze sportową złością, która przełoży się na lepszą grę.

Bilans spotkań z Clearexem jest dla nas minimalnie niekorzystny. Z czternastu meczów w ekstraklasie wygraliśmy pięć, trzy zremisowaliśmy, a sześciokrotnie zawodnicy Red Devils schodzili z parkietu pokonani. W poprzednim sezonie w Chorzowie przegraliśmy aż 6:1, w rundzie rewanżowej padł remis 3:3. Z chorzowianami spotkaliśmy się także w półfinale Pucharu Polski, w którym to pokonaliśmy naszych rywali po serii rzutów karnych.

Wynik tego spotkania będzie można śledzić na stronie Lajfy.com.