Faworyt górą

W meczu 19. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils przegrali na wyjeździe z zespołem FC Toruń 2:5 (2:3).

Pierwsza połowa była bardzo zacięta, lecz przewaga w kreowaniu gry od samego początku zaczęła zarysowywać się po stronie gospodarzy, którzy już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie po golu Marcina Mikołajewicza. W 9 minucie do wyrównania po składnej akcji doprowadzili zawodnicy Red Devils. Jakub Kąkol zagrał na drugi metr do Andrija Burdiuha, który z ogromnym spokojem umieścił piłkę w siatce. Najwięcej emocji przyniosło ostatnie pięć minut pierwszej połowy, gdy najpierw na ponowne prowadzenie po strzale głową Mateusza Cymana wyszli torunianie, a po chwili golem na 2:2 odpowiedzieli podopieczni Jakuba Mączkowskiego. Po podaniu Burdiuha piłkę do bramki skierował Przemysław Laskowski. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do gospodarzy, którzy na 90 sekund przed przerwą objęli prowadzenie po drugim golu Cymana.

Po przerwie mimo kilku dogodnych okazji Czerwone Diabły nie poprawiły swojego dorobku bramkowego. Udało się to jednak uczynić gospodarzom. W 26 minucie strzałem pod poprzeczkę szans na skuteczną interwencję Michała Wernera pozbawił Mateusz Waszak. Chwilę później bramkę na 5:2 na swoim koncie zapisał były zawodnik Red Devils – Tomasz Kriezel. W końcowej fazie meczu groźniejsi byli  chojniczanie, lecz umiejętnie broniący się torunianie nie dali sobie już wbić ani jednej bramki i wynik nie uległ już zmianie.

FC Toruń 5:2 (3:2) Red Devils Chojnice
Bramki: Marcin Mikołajewicz 1’47”, Mateusz Cyman 16’53”, 18’30”; Mateusz Waszak 25’19”, Tomasz Kriezel 27’34” – Andrii Burdiuh 8’40”, Przemysław Laskowski 17’40”.

FC Toruń: Naparło (Iwański) – Wojciechowski, Domański, Stolarski, Mikołajewicz, Zboralski, Waszak, Elsner, Spychalski, Kriezel, Cyman, Mrówczyński.

Red Devils Chojnice: Werner (Kartuszyński) – Sobański, Burdiuh, Pr. Laskowski, Kąkol, Mazurkiewicz, Pa. Laskowski, Kolesnik, Ginter, D. Laskowski, Kubiszewski, Bielicki.

Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają już w  poniedziałek (11 marca) o godzinie 20:00 w hali Centrum Park Chojnice. Rywalem Czerownych Diabłów będzie zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Pogoń ’04 Szczecin.