Ekstraklasa nie dla Red Devils

W piątek (28. lipca) w Kołobrzegu drużyna Red Devils Urbaniak Eltom rozegrała swoje mecze w fazie grupowej barażów o awans do ekstraklasy beach soccera. 

W pierwszym z nich „Czerwone Diabły” mierzyły się z zespołem Team Słupsk Adkonis. Pierwsze dwie tercje były niezwykle wyrównane, lecz padła w nich zaledwie jedna bramka, niestety, dla zawodników ze Słupska. W trzeciej części spotkania rywale Red Devils odskoczyli na kolejne dwa trafienia, które chojniczanie tracili najpierw po błędzie w obronie, a potem po świetnym strzale zawodnika Team Słupsk z rzutu wolnego. Na bramki słupszczan uderzeniem ze stałego fragmentu gry odpowiedzieć zdołał Patryk Kubiszewski, a chwilę później bliski zdobycia gola kontaktowego był Jakub Mączkowski, lecz jego uderzenie odbiło się od poprzeczki. W samej końcówce rywale pokonali bramkarza Red Devils jeszcze dwa razy, ustalając wynik na 5:1.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 1:5 (0:0, 0:1, 1:4) Team Słupsk Adkonis
Patryk Kubiszewski

Drugie spotkanie, w którym zawodnicy Red Devils mierzyli się z Silesią Warszawa zaczęło się obiecująco dla zespołu z Chojnic, bowiem już w szóstej minucie po strzale Mariusza Kaźmierczaka prowadziliśmy 1:0. Na trafienie kapitana „Czerwonych Diabłów” rywale odpowiedzieli jednak aż dwiema bramkami. W drugiej tercji zawodnicy Red Devils byli stroną dominującą. Do wyrównania doprowadził Patryk Kubiszewski, lecz był to zdecydowanie najniższy wymiar kary, jaki mógł w tej części gry spotkać naszych rywali, gdyż aż trzykrotnie piłka odbijała się od poprzeczki ich bramki. W ostatniej partii gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Niestety, w samej końcówce bramkarza Red Devils dwukrotnie zdołali pokonać zawodnicy z Warszawy, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) Silesia Warszawa
Mariusz Kaźmierczak, Patryk Kubiszewski

Red Devils: 1. Werner, 12. Urbaniak, 21. Burglin – 3. Jeroszewicz, 4. Kaźmierczak, 5. Broner, 6. Lewandowski, 7. Synoradzki, 10. Wardowski, 13. Mączkowski, 23. Skiba, 27. Kubiszewski. Trener: Jakub Mączkowski. Fizjoterapeuta: Magda Kołodziej.

Tym samym nasza drużyna zakończyła sezon w rozgrywkach piłki nożnej plażowej. Chojniczanie zwyciężyli w rozgrywkach I ligi i zajęli III miejsce w rozgrywkach o Puchar Polski. Dziękujemy sponsorom, którzy finansowali beachsoccerowe tournee „Czerwonych Diabłów”:

  • „Urbaniak Inwestycje” – Michał Urbaniak
  • „Eltom” – Maciej Chimerek
  • „CrossFit Chojnice” – Marcin Synoradzki

Komentarze

komentarzy