Efektowna wygrana w Luzinie

W piątym meczu towarzyskim przed sezonem 2017/2018 „Czerwone Diabły” w Luzinie mierzyły się z drużyną złożoną z wyróżniających się zawodników z niższych lig. 

Nie ulega wątpliwości, że faworytem tego spotkania była pierwszoligowa drużyna z Chojnic, która w trwającym okresie przygotowawczym nie przegrała ani jednego meczu kontrolnego. Potwierdziło się to już w pierwszej połowie, lecz w tej części gry rywale Red Devils pokazali sporo zaangażowania i strzelanie im bramek nie należało do najprostszych zadań. Wynik meczu w czwartej minucie otworzył jednak Piotr Wardowski, a siedem minut później na 2:0 podwyższył Jakub Mączkowski. Rywalom udało się odpowiedzieć bramką kontaktową, lecz przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Vitaly Kolesnik.

W drugiej części gry przewaga podopiecznych trenera Andrzeja Biangi była już wręcz miażdżąca. Tuż po przerwie drugą bramkę na swoim koncie zapisał Vitaly Kolesnik, a chwilę później na 5:1 podwyższył Sebastian Wojciechowski. W kolejnych minutach na listę strzelców wpisali się jeszcze Łukasz Sobański i Patryk Laskowski. W końcówce spotkania dublet ustrzelić zdołał Przemysław Laskowski, ustalając rezultat końcowy na 9:1.

Piłkarze z niższych lig 1:9 (1:3) Red Devils Chojnice 

Bramki: Piotr Wardowski, Jakub Mączkowski, Vitaly Kolesnik x2, Sebastian Wojciechowski, Łukasz Sobański, Patryk Laskowski, Przemysław Laskowski x2. 

Red Devils: Michał Werner, Artur Czarnowski, Dawid WeraŁukasz Sobański, Przemysław Laskowski, Piotr Wardowski, Patryk Laskowski, Jakub Mączkowski, Vitaly Kolesnik, Sebastian Wojciechowski, Dominik Laskowski, Patryk KubiszewskiMariusz KaźmierczakPaweł Orłowski, Jakub Kowalski.

Zwycięstwo w Luzinie było dla Red Devils już czwartym tryumfem w meczu kontrolnym przed zbliżającym się sezonem. W ostatnim sparingu w trwającym okresie przygotowawczym 17. września o godzinie 18:00 „Czerwone Diabły” zagrają u siebie z AZS-em UG Gdańsk.

Komentarze

komentarzy