Drugie miejsce w Piła Futsal Cup

Zawodnicy Red Devils zajęli drugie miejsce w towarzyskim turnieju „Piła Futsal Cup”.

Chojniczanie w fazie grupowej rywalizowali z gospodarzem turnieju – KS Futsal Piła oraz siódmym zespołem minionego sezonu Futsal Ekstraklasy – Pogonią Szczecin. W pierwszym meczu podopieczni Jakuba Mączkowskiego po bramce grającego trenera niespodziewanie zremisowali z niżej notowaną drużyną z Piły. W kolejnym spotkaniu jedna bramka, zdobyta przez Patryka Laskowskiego, wystarczyła do zwycięstwa, które zapewniło pierwsze miejsce w grupie A, premiowane awansem do finału, w którym „Czerwonym Diabłom” przyszło się mierzyć z Red Dragons Pniewy. Po pierwszej połowie meczu finałowego zawodnicy Red Devils prowadzili z Red Dragons 2:1 po bramkach Jakuba Mączkowskiego i Miki Correi. Po przerwie na parkiecie dominował jednak zespół z województwa wielkopolskiego i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść rywali Red Devils. Trzecie miejsce w „Piła Futsal Cup” zajęła Pogoń Szczecin, która w meczu o to miejsce pokonała KS Futsal Oborniki. W turnieju rywalizował także beniaminek 1. ligi – Dragon Bojano oraz gospodarze z Piły.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał nasz zawodnik – Sebastian Kartuszyński. W barwach Red Devils w trakcie turnieju zagrał testowany Portugalczyk Bernardo Cruz, były zawodnik GD Fazendense, który pierwszą część przygotowań do nadchodzącego sezonu spędził w czeskim zespole Gardenline Litomerice.

Kolejny mecz towarzyski „Czerwone Diabły” rozegrają 8. września w Lubawie z miejscowym Constraktem. Tydzień później, w sobotę 15. września o godzinie 20:00 zawodnicy Red Devils wyjazdowym meczem z AZS-em UŚ Katowice zainaugurują zmagania w Futsal Ekstraklasie.