Do stolicy po trzy punkty

W sobotę (3. lutego) o 16:00 w Warszawie zawodnicy Red Devils zmierzą się z miejscowym AZS-em UW w meczu 14. kolejki 1 ligi. 

Dla Red Devils będzie to drugie ligowe spotkanie, jakie rozegrają w tym roku. W pierwszym z nich chojniczanie rozgromili u siebie Politechnikę Gdańsk 7:2, a kilka dni później pokonali 2:1 ekstraklasową Pogoń ’04 Szczecin w meczu 1/16 finału Pucharu Polski.

Ze zmiennym szczęściem w ostatnim czasie radzą sobie zawodnicy AZS-u UW Warszawa, którzy tuż po przerwie świąteczno-noworocznej pokonali 6:1 ostatni w tabeli Team Unisław, a następnie ulegli 4:6 Teamowi Lębork. Podobnie jak Red Devils, warszawianie pomyślnie przebrnęli przez 1/16 finału Pucharu Polski, pokonując 2:0 Constract Lubawa.W ligowej tabeli po 13. kolejkach zajmują oni 6. miejsce.

Sobotni mecz będzie czwartym oficjalnym pojedynkiem Red Devils i AZS-u Warszawa. Wszystkie dotychczasowe kończyły się wygranymi „Czerwonych Diabłów”. W pierwszej rundzie bieżącego sezonu chojniczanie wygrali 8:1 po dwóch bramkach Przemysława Laskowskiego, trafieniach Mariusza Kaźmierczaka, Jakuba Mączkowskiego i Patryka Kubiszewskiego oraz hat-tricku Sebastiana Wojciechowskiego, którego jednak zabraknie w Warszawie z powodu trwającego EURO 2018.

Skrót meczu z pierwszej rundy sezonu: 

Historia meczów Red Devils vs. AZS UW Warszawa:
2006/2007
Red Devils Chojnice 5:1 AZS UW Warszawa
(Borowski x2, Frymark, Buława, Żołądź)
2009/2010 
Red Devils Chojnice 8:0 AZS UW Warszawa
(Mączkowski x2, Pięta x2, Gierszewski, Szynwelski, Sobański, Kaźmierczak)
AZS UW Warszawa 3:4 Red Devils Chojnice
(Sobański, Papierowski x2, Kaźmierczak)
2017/2018
Red Devils Chojnie 8:1 AZS UW Warszawa
(Wojciechowski x2, Prz. Laskowski x2, Kubiszewski, Kaźmierczak, Mączkowski)

Mecz AZS UW Warszawa vs. Red Devils Chojnicy transmitowany będzie przez internetową telewizję KP Sport.

Komentarze

komentarzy