Do boju Red Devils!!!

Już w sobotę, 19 września o godzinie 18:00 na hali w Chojnicach, Red Devils rozpocznie swój udział w kolejnym sezonie Futsal Ekstraklasy. Sezonie, który mamy nadzieję przyniesie Wam, Drodzy Kibice, powody do dumy i radości, a także wiele emocjonujących spotkań.

Inauguracyjnym przeciwnikiem będzie drużyna FC Toruń (www.torunfc.pl), który jest kontynuacją tradycji zespołu Marwitu, który grał przez kilka sezonów w Ekstraklasie Futsalu.
Trenerem naszych rywali jest doskonale znany w światku piłki halowej Klaudiusz Hirsch, na którego prośbę mecz rozegramy w sobotę, gdyż w niedzielę wyjeżdża z reprezentacją Polski Nike PlayArena na turniej (reprezentacja 6-osobowa grająca na boiskach typu orlik).
Gwiazdami FC Toruń są: Marcin Mikołajewicz (wielokrotny reprezentant Polski), Michał Wojciechowski (były zawodnik Red Devils), Nicolae Neagu (Mołdawia, trener bramkarzy reprezentacji Polski), Mykola Morozov (Ukraina) oraz kapitan zespołu Michał Suchocki.
To spotkanie będzie pierwszym oficjalnym pojedynkiem drużyn, choć w przeszłości piłkarze wielokrotnie występowali przeciwko sobie, z racji tego znają się doskonale.
Drużyna „Czerwonych Diabłów” rozegrała 10 meczów sparringowych, które wszystkie wygrała, m.in. I edycję turnieju o Puchar Pomorza, gdzie zagrały niemal wszystkie kluby futsalowe z północnej części Polski. W zespole zaszły duże zmiany, kilku zawodników rozstało się z Red Devils (Mariusz Kaźmierczak, Mihail Sundeev, Jacek Burglin), a pojawiło się siedem nowych twarzy, m.in. reprezentanci Polski i Czech Sebastian Wojciechowski i Michal Holy oraz wybrany Najlepszym Zawodnikiem poprzedniego sezonu Ukrainiec Oleksandr Bondar, który zdobył także koronę Króla Strzelców FE (28 bramek).
W zespole występują piłkarze z 5 krajów, którzy stworzyli silny zespół mający aspirację powalczyć o czołowe miejsca w lidze. Drużynę poprowadzi Czech Vlastimil Bartosek, który jest także członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji naszego południowego sąsiada.

bramkarze:
33. Vladyslav Bondarenko (Ukraina)
57. Mario Modrusan (Chorwacja)
88. Michał Kartuszyński

zawodnicy z pola:
3. Łukasz Sobański
6. Przemysław Laskowski
9. Vadym Ivanov (Ukraina)
10. Michal Holy (Czechy)
13. Jakub Mączkowski
14. Patryk Laskowski
20. Oleksandr Bondar (Ukraina)
23. Tomasz Kriezel
25. Sebastian Wojciechowski
27. Patryk Kubiszewski
89. Marco Aurelio de Araujo Ribeiro (Brazylia)

sztab szkoleniowy:
trener Vlastimil Bartosek (Czechy)
asystent trenera Marek Szank
trener przygotowania fizycznego Jarosław Wróblewski
kierownik drużyny Łukasz Prill
masażysta Tomasz Potracki
opieka medyczna Jarosław Armada
manager Marcin Synoradzki
prezes Jakub Kiedrowski

A już za tydzień, już tradycyjnie w niedzielę 27 września o godz. 18.00 zagramy kolejny mecz w Chojnicach z AZS UŚ Katowice.

Bilety i karnety do nabycia w następujących punktach:
1) sklep „Sport-Club” Wojciecha Bilickiego, ul. Wysoka 56a
2) „Cooltura art&media store” galeria „Brama Pomorza” w Lipienicach k. Chojnic.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na emocjonująco zapowiadające się widowisko sportowe. NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ!!!

Komentarze

komentarzy