Dariusz Rychłowski i Mariusz Sawicki w Red Devils

Kontrakty z Red Devils podpisali kolejni dwaj nowi zawodnicy – Dariusz Rychłowski i Mariusz Sawicki. Obydwaj do tej pory byli zawodnikami pierwszoligowego Mieszka Gniezno. Do naszej drużyny dołączą oni na zasadzie półrocznego wypożyczenia. 

29-letni Mariusz Sawicki w rundzie jesiennej był najlepszym strzelcem drużyny z Gniezna – na swoim koncie zgromadził jedenaście trafień. Na szczególną uwagę zasługuje bilans bramkowy tego zawodnika z poprzedniego sezonu, w którym w dwudziestu ligowych spotkaniach aż trzydziestokrotnie wpisywał się na listy strzelców. Przez większość swojej kariery nasz nowy zawodnik związany był z gnieźnieńskim klubem.

Dariusz Rychłowski w wewnętrznej klasyfikacji strzelców Mieszka po pierwszej rundzie sezonu 2016/17 ustępował miejsca tylko Mariuszowi Sawickiemu. 25-latek dziewięciokrotnie pokonywał golkiperów w rozgrywkach grupy północnej I ligi. Podobnie jak Sawicki jedynym futsalowym klubem Rychłowskiego był Mieszko Gniezno.

Obydwaj zawodnicy najbliżej awansu do ekstraklasy ze swoją drużyną byli w sezonie 2014/2015, kiedy to po sezonie zasadniczym plasowali się na drugim miejscu w ligowej tabeli, lecz w rundzie barażowej musieli uznać wyższość Cuprum Polkowice. Piątkowy mecz z AZS-em UŚ Katowice będzie więc okazją do debiutu dla naszych nowych zawodników na poziomie ekstraklasy. Życzymy im, aby w barwach naszego zespołu byli równie skuteczni jak na pierwszoligowych parkietach. Witamy w Red Devils!

Zdjęcie: Rychłowski drugi od lewej, Sawicki czwarty. 

Komentarze

komentarzy