„Czerwone Diabły” vs. „czerwona latarnia”

W poniedziałek (11 marca) o godzinie 20:00 w hali Centrum Park Chojnice zawodnicy Red Devils w meczu  20 kolejki Futsal Ekstraklasy zagrają z Pogonią ’04 Szczecin. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja SportKlub. 

Pogoń Szczecin na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce występuje nieprzerwanie już od trzynastu lat. W tym czasie szczecinianie sięgnęli m.in. po dwa wicemistrzostwa Polski. Ostatni sezon nasi najbliżsi rywale zakończyli na siódmym miejscu, wygrywając zmagania w tzw. grupie spadkowej Futsal Ekstraklasy. Rozgrywki o Puchar Polski drużyna z województwa zachodniopomorskiego zakończyła na 1/16 finału, w której to musiała uznać wyższość Red Devils.

Bieżący sezon dla „Portowców” to seria klęsk i porażek. W siedemnastu meczach zdobyli oni zaledwie sześć punktów, odnosząc tylko jedno zwycięstwo i trzy razy dzieląc się puntami z rywalami. Po trzynastu pozostałych pojedynkach Pogoń schodziła z parkietów pokonana. Z takim dorobkiem zespół ten zamyka ligową tabelę. Przed tygodniem podopieczni Olega Zozulyi remisując z AZS-em UŚ Katowice przerwali trwającą od… meczu z Red Devils w pierwszej rundzie sezonu serię meczów bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny ze Szczecina jest w tym sezonie Konrad Prawucki, który zdobył już czternaście bramek. Spośród graczy tego klubu na uwagę zasługuje postać Karola Czyszka, Mateusza Geperta czy też Mateusza Jakubiaka, którzy w przeszłości w większym lub mniejszym stopniu zaznaczyli swoją obecność w reprezentacji Polski. Niedawno szeregi Pogoni zasilił również doświadczony Ukrainiec Denys Demishev, który z powodzeniem na parkietach Futsal Ekstraklasy występował w barwach Mawitu Toruń i GAF-u Gliwice, a ostatnio był zawodnikiem pierwszoligowego Constraktu Lubawa.

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli dla podopiecznych Jakuba Mączkowskiego będzie okazją do zdobycia trzech punktów po porażkach z Red Dragons Pniewy i FC Toruń w dwóch ostatnich kolejkach. Poniedziałkowe starcie z Pogonią dla „Czerwonych Diabłów” będzie również szansą na zmazanie plamy z pierwszej rundy sezonu, gdy w wyjazdowym meczu chojniczanie przegrali z tym zespołem 2:4. Przypomnijmy, że dla drużyny ze stolicy województwa zachodniopomorskiego była to jedyna wygrana w przeciągu całego sezonu.

Poniedziałkowy pojedynek będzie już 23. oficjalnym meczem pomiędzy Red Devils i Pogonią. Dotychczasowy bilans tych spotkań jest korzystny dla naszych rywali, którzy wygrali dziewięć spotkań. Siedem razy z parkietu zwycięzcy schodzili chojniczanie, a sześciokrotnie obydwa zespoły dzieliły się punktami.

Mecz Pogoń vs. Red Devils sędziować będą Marcin Muszyński z Pabianic, Maciej Jagodziński z Kazimierza Biskupiego, Łukasz Kofluk z Gdańska oraz Kamil Grzębowski z Chojnic.

Zapraszamy na trybuny hali Centrum Park Chojnice oraz przed telewizory, emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Fot. Aleksander Knitter – Chojnice.com. 

Komentarze

komentarzy