„Czerwone Derby” na remis

Red Devils Chojnice zremisowali w meczu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy z Red Dragons Pniewy 3:3 (1:2). Bramki dla chojniczan zdobyli Sebastian Wojciechowski, Piotr Wardowski i Mariusz Kaźmierczak.

W mecz lepiej udało się wejść zawodnikom z Pniew. Już w piątej minucie po głupiej stracie jednego z zawodników Red Devils, Patryk Hoły znalazł się na czystej pozycji i pewnie pokonał strzegącego bramkę gospodarzy Sebastiana Kartuszyńskiego.

Pięć minut po stracie gola gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Mariusz Kaźmierczak dograł w pole karne z rzutu wolego, a tam do piłki dopadł niepilnowany Sebastian Wojciechowski i umieścił ją w siatce.

Niestety, jeszcze przed końcem pierwszej połowy golkiper Red Devils kolejny raz musiał wyjmować futsalówkę z siatki. Adrian Skrzypek oddał silny strzał z półobrotu zza pola karnego, nie pozostawiając zbyt wielkich szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi.

Już na początku drugiej części spotkania zawodnicy Red Devils drugi raz w tym meczu zdołali doprowadzić do wyrównania. I przy tym trafieniu swój udział miał Mariusz Kaźmierczak, który z rzutu wolnego trafił w słupek, a do pustej bramki piłkę po chwili dobił powracający po kontuzji Piotr Wardowski.

Na dziesięć minut przed końcem ponownie na prowadzeniu znaleźli się goście z Pniew. Po przejęciu piłki na połowie Red Devils ruszyli oni z kontratakiem, który mocnym strzałem z ostrego kąta zakończył Adam Wachoński.

Kiedy gra z lotnym bramkarzem nie przynosiła zamierzonego efektu i wydawało się, że nasz zespół poniesie kolejną porażkę, z pomocą przyszli zawodnicy Red Dragons. Na siedem sekund przed końcową syreną jeden z nich zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a z sześciu metrów pewnym strzałem wynik na 3:3 ustalił bohater tego meczu – Mariusz Kaźmierczak.

Złą wiadomością dla naszego zespołu są wyniki pozostałych spotkań tej serii gier. Swoje mecze wygrały bowiem dwie drużyny, które w ligowej tabeli zajmują miejsca bezpośrednio przed Red Devils. Mamy jednak nadzieję, że już od następnej kolejki także i nasza drużyna zacznie regularnie sięgać po trzy punkty. W kolejnym ekstraklasowym pojedynku Czerwone Diabły zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Mecz ten zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę.

Red Devils Chojnice 3:3 (1:2) Red Dragons Pniewy

Sebastian Wojciechowski 9’05”, Piotr Wardowski 23’53”, Mariusz Kaźierczak 39’53” (k) – Patryk Hoły 4’31”, Adrian Skrzypek 16’09”, Adam Wachoński 29’55”.

Red Devils:S. Kartuszyński (M. Kartuszyński, Werner) – Mączkowski, Kolesnik, Wojciechowski, Kaźmierczak (C) – Rychłowski, Wardowski, Sawicki, Cybulski, Steinborn, D. Laskowski, Drewek.

Red Dragons: Foltyn (C) (Budych) – Piasek, Wachoński, Skrzypek, Michalski – Roj, Ozorkiewicz, Frajtag, Hoły, Kijak, Błaszyk.