„Czerwone Derby” już w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę (15. kwietnia) o 18:30 drużyna Red Devils Chojnice w meczu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy podejmie we własnej hali zespół Red Dragons Pniewy.

Nasi najbliżsi rywale wciąż liczą się w rywalizacji o grę w grupie mistrzowskiej po sezonie zasadniczym. Na tę chwilę plasują się oni na siódmej pozycji w ligowej tabeli ze stratą zaledwie jednego „oczka” do szóstego Clearexu Chorzów.

W ostatnim czasie „Czerwone Smoki” z Pniew nie radzą sobie jednak najlepiej. W pięciu ostatnich kolejkach zdobyli oni zaledwie trzy punkty – w meczu z Solnym Miastem Wieliczka, a w minionej serii gier przegrali w Głogowie z Chrobrym.

Dla Red Devils jutrzejszy mecz będzie stał pod znakiem trenerskiego debiutu Andrzeja Biangi. Można zaryzykować stwierdzenie, że dla „Czerwonych Diabłów” zatrudnienie selekcjonera reprezentacji Polski jest ostatnią deską ratunku. Nasz zespół wciąż nie traci nadziei na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W najbardziej szczęśliwym dla Red Devils układzie wyników w dwóch ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego, czyli przy dwóch zwycięstwach naszego zespołu i porażkach bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie, chojniczanie po podziale punktów do strefy barażowej będą tracili tylko dwa punkty. Jest to więc różnica, którą realnie można odrobić w pięciu meczach drugiej fazy rozgrywek.

Aby się tak jednak stało, nasz zespół musi odnieść drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie już w Wielką Sobotę. Bilans dotychczasowych pojedynków z pniewianami jest dla Red Devils korzystny. Z sześciu meczów aż połowa z nich kończyła się zwycięstwem naszej drużyny, padły dwa remisy i zaledwie raz lepsi okazali się nasi rywale. Niestety, ta jedyna porażka Red Devils to mecz z pierwszej rundy tego sezonu, kiedy to „Czerwone Diabły” przegrały w wyjazdowym meczu 0:2. Miejmy nadzieję, że tym razem zadziała tzw. „efekt nowej miotły” i trener Andrzej Bianga w swoim debiucie poprowadzi nasz zespół do wygranej. Pewne jest, że sportowych emocji nie zabraknie, zapraszamy na trybuny!

Historia spotkań z Red Dragons Pniewy:
2014/2015:
Red Dragons Pniewy 0:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 2:2 Red Dragons Pniewy
(Sobański, Ivanov)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 4:1 Red Dragons Pniewy
(Mączkowski, Patryk Laskowski, Bondar, samobójcza)
Red Devils Chojnice 5:3 Red Dragons Pniewy (Puchar Polski)
(Sobański, Przemysław Laskowski, Bondar x2, Wojciechowski)
Red Dragons Pniewy 1:3 Red Devils Chojnice
(Marco Aurelio, Bondar x2)
2016/2017: 
Red Dragons Pniewy 2:0 Red Devils Chojnice

 

Komentarze

komentarzy