Czas wrócić do gry

W święto Trzech Króli (6. stycznia) w pierwszym meczu Futsal Ekstraklasy w 2017 roku w Katowicach zmierzymy się z miejscowym AZS-em UŚ. Początek spotkania o 18:00. 

Meczem z AZS-em inaugurowaliśmy we wrześniu sezon 2016/2017 w ekstraklasie i po remisie 2:2 na własnym parkiecie zapisaliśmy na swoim koncie pierwszy i niestety dotąd ostatni punkt w ligowej tabeli. Taki dorobek daje nam oczywiście ostatnie miejsce w rywalizacji o Mistrzostwo Polski z ogromną stratą do najlepszych zespołów. W przerwie świąteczno-noworocznej zostały poczynione kroki, które mają ten sezon w wykonaniu Red Devils w jak największym stopniu uratować. Nasz klub przeszedł gruntowne zmiany w strukturze administracyjnej oraz został wzmocniony kilkoma zawodnikami. Po rundzie spędzonej w Gattcie Zduńska Wola do Chojnic powrócił Sebastian Wojciechowski, który barwy Red Devils reprezentował przez cały poprzedni sezon. Na zasadzie wypożyczenia ekipę Czerwonych Diabłów wzmocnili dwaj najlepsi strzelcy pierwszoligowego Mieszka Gniezno – Mariusz Sawicki i Dariusz Rychłowski. W kadrze naszego zespołu znalazł się także jeden z najlepszych strzelców tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 – Patryk Drewek. W najbliższy poniedziałek naszą drużynę zasili jeszcze jeden zawodnik, mający na swoim koncie m.in. występy w Pucharze Europy. Z Red Devils pożegnał się natomiast Vadym Ivanov, który odszedł do Clearexu Chorzów. Z zawodników znajdujących się w kadrze naszej drużyny w pierwszej rundzie nie zobaczymy także Jakuba Gronowskiego, Pawła Laski, Pawła Arndta oraz Marcina Wanata. W meczu z AZS-em UŚ Katowice nie zagra także leczący kontuzję Łukasz Sobański.

Kadra na mecz z AZS-em UŚ Katowice:

  • bramkarze: 12. Michał Werner, 20. Michał Kartuszyński.
  • rozgrywający: 5. Dariusz Rychłowski, 6. Przemysław Laskowski, 10. Piotr Wardowski, 15. Vitaly Kolesnik, 17. Mariusz Sawicki, 21. Marek Steinborn, 23. Dominik Laskowski, 25. Sebastian Wojciechowski, 26. Patryk Drewek, 77. Mariusz Kaźmierczak.

Nasi najbliżsi rywale pierwszej rundy bieżącego sezonu także nie mogą uznać za wybitnie udaną. W ligowej tabeli plasują się na miejscu bezpośrednio sąsiadującym ze strefą barażową z trzypunktową przewagą nad dziesiątym Solnym Miastem Wieliczka. Jesienią na swoim koncie zgromadzili w sumie trzynaście punktów. Na naszą korzyść przemawiać może fakt, że niezbyt dobrze radzili sobie meczach we własnej hali, w których tylko raz odnieśli zwycięstwo. Najlepszym strzelcem AZS-u UŚ Katowice do tej pory jest Tomasz Dura z ośmioma bramkami na koncie. W ostatnim czasie w szeregach naszych rywali doszło do dwóch zmian kadrowych. Śląską drużynę zasilił Kamil Kmiecik z Clearexu Chorzów, opuścił ją natomiast Daniel Langer. Z katowiczanami na poziomie ekstraklasy do tej pory mierzyliśmy się dziewięciokrotnie. W sześciu spotkaniach wygraliśmy, padły dwa remisy i raz musieliśmy uznać wyższość rywali.

Relację z meczu AZS UŚ Katowice vs. Red Devils Chojnice przeprowadzi portal Lajfy.com (link). Zapraszamy do śledzenia jej i do trzymania kciuków za Czerwone Diabły!

Historia spotkań z AZS-em UŚ Katowice:
2012/2013:
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak, Kolesnik, Sobański, Ł. Pieczyński)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Ivanov, Kolesnik, Solecki, Kriezel x2)
2013/2014:
AZS UŚ Katowice 2:2 Red Devils Chojnice
(Kolesnik x2)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Kaźmierczak 24, Kolesnik, M. Wojciechowski, Solecki x2)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 9:3 AZS UŚ Katowice
(Ivanov x5, Kaźmierczak x2, Patryk Laskowski, Sundeev)
AZS UŚ Katowice 5:2 Red Devils Chojnice
(Ivanov, Kubiszewski)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 5:0 AZS UŚ Katowice
(Sobański, Ivanov, Bondar x2, Marco Aurelio)
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kriezel x3, Marco Aurelio)
2016/2017: 
Red Devils Chojnice 2:2 AZS UŚ Katowice
(Sobański, Steinborn)

Komentarze

komentarzy