Czas na Puchar Polski

Już w niedzielę (7. stycznia) drużyna Red Devils Chojnice rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Rywalem „Czerwonych Diabłów” w 1/32 finału będzie KS Futsal Leszno. 

Gospodarze niedzielnego meczu to ligowy rywal naszego zespołu, plasujący się po pierwszej rundzie rozgrywek na 7. pozycji w ligowej tabeli. Grającym trenerem leszczynian jest były zawodnik Red Devils – Dariusz Pieczyński. Barwy zespołu z wielkopolski reprezentuje także dwóch innych byłych „Czerwonych Diabłów” – Łukasz Błaszczyk oraz Łukasz Pieczyński.

Z KS-em Futsal Leszno nasz zespół rozegrał dotąd tylko jedno oficjalne spotkanie – w pierwszej rundzie bieżącego sezonu. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi na terenie rywala wygrali wówczas po zaciętym pojedynku 3:2.Bramki dla naszego zespołu strzelili w tym meczu bracia Patryk i Przemysław Laskowscy oraz Vitaly Kolesnik.

Skrót meczu KS Futsal Leszno vs. Red Devils Chojnice z grudnia 2017:

Dla naszych rywali największym pucharowym sukcesem jest 1/16 finału, do której dotarli oni w sezonie 2016/2017. Przypomnijmy, że nasz zespół ubiegłoroczną edycję Pucharu Polski zakończył na ćwierćfinale, a przed niespełna dwoma laty to nasz klub sięgnął po krajowy puchar, pokonując w wielkim finale Rekord Bielsko-Biała.

Po bardzo udanej pierwszej rundzie w wykonaniu naszego zespołu, nie ulega wątpliwości, że to zawodnicy Red Devils do meczu 1/32 finału Pucharu Polski przystępują w roli faworyta. Miejmy nadzieję, że nasz zespół udowodni to na parkiecie i zamelduje się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Fot. Leszczyński Sport

Komentarze

komentarzy