Czas na kolejny krok w Pucharze Polski

W sobotę (25. lutego) drużyna Red Devils rozegra swój mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek w meczu wyjazdowym chojniczanie zmierzą się z pierwszoligowym KS Futsal Oborniki. 

Nasi najbliżsi rywale aktualnie zajmują szóste miejsce w rozgrywkach grupy północnej I ligi. Do największych sukcesów klubu z Wielkopolski należą szóste miejsce na zapleczu ekstraklasy z ubiegłego sezonu oraz tegoroczny awans do 1/8 finału Pucharu Polski. KS Oborniki do tej fazy rozgrywek awansował po wyeliminowaniu klubów KS Futsal Leszno w 1/16 finału oraz Team Unisław w 1/32 finału. Grającym trenerem zespołu z Obornik jest były reprezentant Polski i zawodnik m.in. Akademii FC Pniewy – Bartosz Łeszyk. Najlepszymi strzelcami tej drużyny w rywalizacji ligowej są Mikołaj Wicberger oraz Jacek Sander, którzy na swoim koncie mają po osiem trafień.

Przypomnijmy, że zawodnicy Red Devils awansowali tej rundy Pucharu Polski po pokonaniu Mieszka Gniezno. W Gnieźnie padł wynik 4:3, a w siatce rywali piłkę umieszczali Mariusz Sawicki, Kamil Cybulski oraz dwukrotnie Dariusz Rychłowski. Mimo, delikatnie rzecz ujmując, niezbyt dobrej postawy Czerwonych Diabłów w rozgrywkach ligowych, to drużyna z Chojnic do jutrzejszego meczu przystąpi w roli faworyta i miejmy nadzieję, że podopieczni Krzysztofa Juśki dobrze się z niej wywiążą.

Nasz następny mecz będzie pierwszym pojedynkiem pomiędzy pierwszą drużyną Red Devils i KS-em Oborniki. W przeszłości w rozgrywkach II ligi z naszymi najbliższymi rywalami rywalizował zespół rezerw naszego klubu. Początek sobotniego spotkania o 17:00, trzymajcie za nas kciuki!

Komentarze

komentarzy