Clearex Chorzów – Red Devils Chojnice

Fot. Paweł Mruczek

Tego już nie unikniemy. Jutro będziemy „świętować” wstydliwą rocznicę. To właśnie 19 października zeszłego roku wygraliśmy ostatnie spotkanie wyjazdowe. Nadzieje na przerwanie tej kompromitującej passy, Czerwonym Diabłom wybił z głowy chorzowski Clearex.

Piątkowe spotkanie zapowiadane było jako stojące pod znakiem przełamania. Clearex chciał wreszcie udowodnić, że nieudany początek sezonu to jedno, ale Chorzów nadal pozostaje jednym z ważniejszych punktów na futsalowej mapie Polski. Red Devils chcieli przełamać wyżej opisaną czarną serię. Na chorzowskiej hali o wiele więcej argumentów zaprezentowali jednak gospodarze.

Już od pierwszego gwizdka na parkiecie wiele się działo. Sytuacje stwarzały oba zespoły, jednak na pierwsze trafienie kibice musieli czekać aż 19 minut i 50 sekund. Na chwilę przed syreną kończącą pierwszą część spotkania, piłkę do bramki Vlada Bondarenko skierował Daniel Wojtyna. Na przerwę Red Devils schodzili więc z jednobramkową stratą. Przebieg gry pozwalał jednak przypuszczać, że w drugiej połowie będziemy nadal świadkami zaciętego pojedynku.

Jednak już dwie minuty po wznowieniu gry, wynik podwyższył Mirosław Miozga. Vlastimil Bartosek zdecydował się pójść na wymianę ciosów i zarządził wycofanie bramkarza. Już po chwili bramkę kontaktową zdobył Sebastian Wojciechowski. Niestety, Clearex nie pozostał dłużny i w przeciągu minuty Tomasz Golly dwukrotnie umieścił piłkę w siatce bramki Czerwonych Diabłów.

Chojniczanie nadal nie rezygnowali i konsekwentnie grali z wycofanym bramkarzem, jednak zaważyła nieskuteczność. Błędy bez skrupułów wykorzystywali natomiast gospodarze. Wynik podwyższali Budniak i Omylak.

Piętno tej porażki Red Devils spróbują zamazać podczas meczu z Pogonią Szczecin w Chojnicach. Spotkanie będzie miało miejsce w poniedziałek, 26 października.

Relacje:

http://clearex-chorzow.pl/diably-rozgromione/

 

http://www.futsalekstraklasa.pl/index.php/wszystkie-wiadomosci/2583-przelamanie-clearexu

 

http://www.chorzowianin.pl/clearex-w-koncu-odpalil-wysoko-pokonal-lidera,n-6351.html

 

Skrót spotkania:

http://futsaltv.pl/wideo/1268-skrot-meczu-clearex-chorzow-red-devils-chojnice.html

 

Wypowiedzi pomeczowe:

http://futsaltv.pl/druzyna/viewgroup.html?group_id=7

 

Komentarze

komentarzy