Chrobry wyrywa zwycięstwo w końcówce

Red Devils Chojnice przegrali w wyjazdowym meczu 22. kolejki Futsal Ekstraklasy z Euromasterem Chrobry Głogów 2:3 (1:1).

Już przed meczem w Głogowie nasz zespół był pewien, że po fazie zasadniczej będzie zamykał ligową tabelę. Pojedynek z Chrobrym decydował jednak o różnicy punktowej, jaka będzie dzieliła Red Devils od strefy barażowej przed rozpoczęciem rywalizacji w grupie spadkowej. W przypadku zwycięstwa chojniczan, strata do dziesiątego miejsca po podziale punktów wynosiłaby pięć „oczek”, porażka oznaczała ośmiopunktową różnicę.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli dzisiejsi gospodarze, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Kamila Konopackiego. Osiem minut później udało się jednak wyrównać „Czerwonym Diabłom”. Michała Długosza pokonał Vitaly Kolesnik, zdobywając swoją trzecią bramkę w tym sezonie Futsal Ekstraklasy.

Przez większość drugiej połowy utrzymywał się wynik ustalony przed przerwą. Nadzieję na upragnione zwycięstwo Red Devils na nieco ponad cztery minuty przed końcem spotkania rozbudził Jakub Mączkowski, zdobywając gola na 1:2. Marzenia o trzech punktach w meczu z Chrobrym naszemu zespołowi w samej końcówce wybili jednak z głów zawodnicy tej drużyny. W trzydziestej siódmej minucie do wyrównania doprowadził Kamil Kaczmar. Kiedy wydawało się, że podział punktów w tym spotkaniu jest niemal pewny, gwóźdź do trumny „Czerwonym Diabłom” wbił Sebastian Szala, wyprowadzając głogowską ekipę na prowadzenie na zaledwie dwadzieścia trzy sekundy przed końcową syreną.

Po podziale punktów przed rozgrywkami w grupie spadkowej, Red Devils zamykają ligową tabelę z dorobkiem trzech „oczek”. Tuż przed „Czerwonymi Diabłami” plasuje się Solne Miasto Wieliczka (9 punktów), do dziesiątego Chrobrego Głogów i dziewiątego AZS-u UG Gdańsk na ten moment tracimy osiem punktów.

Euromaster Chrobry Głogów 3:2 (1:1) Red Devils Chojnice

Kacper Konopacki 2’26”, Kamil Kaczmar 36’51”, Sebastian Szala 39’37” – Vitaly Kolesnik 11’46”, Jakub Mączkowski 35’27”.

Chrobry: Długosz, Tyźlik – Niedźwiedzki, Konopacki, Koryciński, Bartnicki, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski.

Red Devils: Werner, S. Kartuszyński, M. Kartuszyński – Rychłowski, P. Laskowski, Wardowski, Mączkowski, Kolesnik, Sawicki, Steinborn, D. Laskowski, Wojciechowski, Kaźmierczak.