Chrobry po raz kolejny lepszy

Red Devils Chojnice w Głogowie przegrali z Euromasterem Chrobry 0:2 (0:0) w meczu 25. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Chojniczanie do Głogowa jechali pewni degradacji i nie musieli grać pod zbędną presją. Podopieczni Andrzeja Biangi na to spotkanie pojechali jednak w bardzo okrojonym składzie. Gospodarze niedzielnego spotkania przed meczem z Red Devils zwyciężyli w pięciu kolejnych meczach ligowych i byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Pierwsza połowa mogła potwierdzać przedmeczowe przewidywania, lecz zawodnicy Chrobrego nie potrafili przełożyć przewagi w grze na wynik i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się im tuż pon wznowieniu gry. W dwudziestej trzeciej minucie strzałem z ostrego kąta golkipera Red Devils pokonał Michał Bartnicki. Wynik na niespełna dziesięć minut przed końcową syreną po zamieszaniu pod bramką Kartuszyńskiego podwyższył jeszcze Kamil Nowakowski.

Mecz zakończył się zwycięstwem Chrobrego 2:0. Kolejne spotkanie „Czerwone Diabły” rozegrają w najbliższą sobotę (20. maja) w Katowicach z AZS-em UŚ.

Euromaster Chrobry Głogów 2:0 (0:0) Red Devils Chojnice

Michał Bartnicki 22’36”, Kamil Nowakowski 30’37”.

Chrobry: Długosz (Tyźlik) – Niedźwiedzki, Konopacki, Szala, Bartnicki – Nowakowski, Pietruszko, Tomkowiak, Nowak, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski.

Red Devils: S. Kartuszyński (Werner) – P. Laskowski, Mączkowski, Kolesnik, Kaźmieczak – Rychłowski, Wardowski, Sawicki, D.Laskowski.