Bondar show i awans do pierwszej czwórki!

W meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy drużyna Red Devils Chojnice odniosła zwycięstwo 6:1 z GAF-em Omega Gliwice. Pięć bramek dla zespołu z Chojnic zdobył Oleksandr Bondar, jedną Sebastian Wojciechowski, z kolei dla gości trafienie zaliczył Piotr Łopuch. Po tej serii spotkań nasza drużyna wróciła na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Przed tym spotkaniem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli z różnicą zaledwie dwóch punktów i wydawało się, że kibice zgromadzeni w niedzielny wieczór w hali Centrum Park Chojnice zobaczą bardzo wyrównane spotkanie. Przewidywania te bardzo szybko zostały zweryfikowane przez gospodarzy, którzy już w piętnastej sekundzie meczu wyszli na prowadzenie po bramce Oleksandra Bondara. Nie musieliśmy długo czekać na podwyższenie wyniku, bo już trzy i pół minuty później Ukrainiec pokonał bramkarza drużyny z Gliwic po raz drugi. Po dwóch szybko zdobytych trafieniach w kolejnych minutach utrzymywała się zdecydowana przewaga Czerwonych Diabłów nad Gliwicką Akademią Futsalu. W szóstej minucie to jednak goście mogli pokusić się o gola kontaktowego, jednak akcji po podaniu Pautiaka nie zdołał zamknąć Podobiński. Niespełna trzy minuty później z klasycznego hat-tricka mógł się cieszyć lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy, który po rozegraniu z rzutu rożnego pokonał Bartłomieja Krzywickiego. Po chwili gracze GAF Omega Gliwice odpowiedzieli strzeloną z ostrego konta bramką Piotra Łopucha, jednak jak się później okazało, było to wszystko na co w tym meczu było stać naszych gości. Do końca pierwszej połowy nie kończyły się skomasowane ataki Red Devils, których efektem była czwarta bramka Bondara oraz piękne trafienie Sebastiana Wojciechowskiego, jednak dla naszych rywali i tak był to najniższy wymiar kary, gdyż szansę na wpisanie się na listę strzelców mieli jeszcze m.in. Vadym Ivanov i Patryk Laskowski.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana, a na parkiecie zaprezentowali się wszyscy zawodnicy Red Devils, którzy znajdowali się w kadrze meczowej. Po wyjściu z szatni inicjatywę, po raz pierwszy w tym meczu w tak zdecydowany sposób przejęli goście, jednak ich próby zniwelowania strat nie przyniosły żadnych efektów, a w dwudziestej siódmej minucie to kibice Red Devils mogli się cieszyć z piątej bramki zdobytej w tym spotkaniu przez Oleksandra Bondara. Już do końca spotkania utrzymywała się bardzo wyrównana gra, ale groźniejsze sytuacje stwarzała drużyna Czerwonych Diabłów. Prosto w bramkarza trafił Wojciechowski, a tuż obok bramki uderzył Marco Aurelio. Dobrej szansy nie zdołał przełożyć na gola także Vadym Ivanov. Swoje sytuacje stwarzali też zawodnicy  z Gliwic, jednak nie były one tak groźne jak te ze strony Red Devils i ostatecznie nie udało im się zdobyć drugiej bramki w tym spotkaniu.

Mecz zakończył się przekonywującym zwycięstwem Red Devils aż 6:1 i po tej kolejce awansowaliśmy na czwarte miejsce w ligowej tabeli z przewagą dwóch oczek nad będącymi za nami zespołami FC Toruń i Nbit Gliwice.  Z kolei na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców tego sezonu umocnił się Oleksandr Bondar. Ukrainiec, który w minionym sezonie zdobył koronę króla strzelców ma już na swoim koncie dwadzieścia trzy bramki i jest zawodnikiem z największą w historii ilością bramek dla naszego klubu zdobytych w jednym sezonie Futsal Ekstraklasy.

Kolejny mecz w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski zagramy już w najbliższą niedzielę (13. marca), a naszym rywalem będzie ostatnia w tabeli Gwiazda Ruda Śląska. Podczas tego spotkania poza oglądaniem sportowej walki na parkiecie wszyscy będziemy mogli także przyłączyć się do walki z białaczką. W holu hali Centrum Park Chojnice podczas tego spotkania będzie można zarejestrować się w bazie danych komórek macierzystych w ramach akcji DKMS. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to wspaniałe dzieło!

Red Devils Chojnice 6:1 (5:1) GAF Omega Gliwice

Bramki: Oleksandr Bondar 00’15”, 3’42”, 7’33”, 14’59”, 26’15”;  Sebastian Wojciechowski 19’44” – Piotr Łopuch 9’28”.

Żółta kartka: João Baptista.

Red Devils: 57. Mario Modrušan, 88. Michał Kartuszyński –  3.Łukasz Sobański, 6. Przemysław Laskowski, 9. Vadym Ivanov, 10. Michal Holý, 14. Patryk Laskowski, 15. Vitaly Kolesnik, 18. Piotr Wardowski, 20. Oleksandr Bondar, 25. Sebastian Wojciechowski, 27. Patryk Kubiszewski, 89. Marco Aurélio De Araujo Ribeiro. Trener: Oleg Zozulya.

Clearex: 15. Miłosz Kocot, 23. Michał Widuch, 92. Bartłomiej Krzywicki – 2. Michał Grecz, 5. Tomasz Lutecki, 8. Maciej Mizgajski, 9. Piotr Łopuch, 10. João Pedro Serrano Baptista, 11. Konrad Podobiński, 13. Karol Zdunek, 14. Amadeusz Pasierb, 17. Marcin Kiełpiński, 22. Damian Ficek, 88. Maksym Pautiak. Trener: Marcin Waniczek.