AZS UW rozgromiony!

W meczu 3. kolejki 1 ligi zawodnicy Red Devils Chojnice podejmowali we własnej hali drużynę AZS UW Warszawa. 

Już od pierwszego gwizdka stroną dominującą byli zawodnicy z Chojnic, jednak przez większość pierwszej połowy nie udawało się tego faktu przełożyć na wynik. Pięć minut przed przerwą otworzył się jednak prawdziwy worek z bramkami. Najpierw po dobrym rozegraniu rzutu rożnego wynik otworzył Sebastian Wojciechowski, a pół minuty później rezultat podwyższył Jakub Mączkowski, który przechwycił piłkę w środku boiska i po indywidualnej akcji pokonał bramkarza rywali. Kolejne trzydzieści sekund później licznie zgromadzeni kibice mogli się cieszyć z kolejnego trafienia. Niepilnowany Przemysław Laskowski otrzymał podanie ze skrzydła i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Niespełna trzy minuty przed przerwą niespodziewanie gola zdobyli zawodnicy z Warszawy, lecz po chwili na to trafienie odpowiedział Patryk Kubiszewski.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i już trzydzieści sekund po wznowieniu meczu na tablicy widniał wynik 5:1 po strzale Przemysława Laskowskiego wprost w „okienko” bramki warszawskiego AZS-u. Kolejne dwa trafienia to dzieło Sebastiana Wojciechowskiego, który tym samym w drugim meczu z rzędu ustrzelił hat-tricka. Najpierw po dwójkowej akcji z Jakubem Mączkowskim umieścił piłkę tuż przy słupku, a następnie pokonał golkipera rywali po niesygnalizowanym strzale z dystansu. Wynik na niespełna dwie minuty przed końcową syreną precyzyjnym strzałem z rzutu karnego ustalił kapitan Red Devils – Mariusz Kaźmierczak.

Red Devils Chojnice 8:1 (4:1) AZS UW Warszawa 
Bramki: Sebastian Wojciechowski 14’30”, 22’06”, 32’09”’; Jakub Mączkowski 15’11”; Przemysław Laskowski 15’28”, 20’30”; Patryk Kubiszewski 17’49”; Mariusz Kaźmierczak 38’41” – Tomasz Ławicki 17’09”. 

Żółte kartki: Piotr Wielgus 38’41”, Daniel Waniek 39’18”, Dominik Majewski 39’18”. 

Red Devils: Michał WernerArtur Czarnowski – Łukasz SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiJakub MączkowskiVitaly KolesnikSebastian WojciechowskiDominik LaskowskiPatryk KubiszewskiMariusz KaźmierczakPaweł OrłowskiJakub Kowalski.

AZS UW: Ignacio Casillas, Sergey Denisov, Tomasz Warszawski – Radosław Marcinkowski, Daniel Waniek, Dominik Majewski, Michał Klaus, Duarte Araujo, Maciej Pikiewicz, Piotr Ludorf, Piotr Wielgus, Tomasz Ławicki.

Już w najbliższy wtorek o 20:30 podopieczni trenera Andrzeja Biangi rozegrają swój zaległy mecz 1. kolejki z Teamem Lębork, natomiast kolejny mecz w chojnickiej hali „Czerwone Diabły” zagrają 22. października o 18:00 z FC Kartuzy. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Fot. Aleksander Knitter

Komentarze

komentarzy