Awans jest nasz!

Zawodnicy Red Devils, wygrywając 8:4 (4:2) w meczu 21. kolejki 1. ligi z KS-em Futsal Leszno, przypieczętowali swój powrót do Futsal Ekstraklasy.

By awansować, nasza drużyna w dwóch ostatnich meczach sezonu musiała zdobyć dwa punkty. Sprawę awansu mógł jednak rozstrzygnąć już sobotni mecz Red Devils z KS-em Futsal Leszno. Do zapewnienia awansu na kolejkę przed koncem rozgrywek, chojniczanom potrzebne było zwycięstwo z zespołem z wielkopolski.

Zawodnicy Red Devils do zamknięcia sprawy awansu już w tym spotkaniu konsekwentnie dążyli od samego początku meczu, co znalazło przełożenie na wynik w 25. sekundzie spotkania, gdy po asyście Vitaliya Kolesnika piłkę do bramki rywali posłał Jakub Mączkowski. Chwilę później mogliśmy się cieszyć z kolejnej  bramki, gdy płaskim strzałem z dużej odległości golkipera lesznian zaskoczył Yevhen Moroz.

W 12. minucie z gola kontaktowego po atomowym uderzeniu Damiana Drewnowskiego mogli cieszyć się goście, lecz ich radość nie potrwała zbyt długo, gdyż po chwili po świetnie rozegranym rzucie wolnym piłkę do siatki skierował Sebastian Wojciechowski. Wymiana ciosów na tym się jednak nie zakończyła i kilkadziesiąt sekund później czwartą bramkę dla Red Devils po odbiorze piłki na połowie rywala zdobył Łukasz Sobański. Ostatnie słowo w pierwszej części meczu należało do KS-u Leszno, który w 18. minucie zdobył drugie trafienie po skutecznej dobitce piłki „wyplutej” przez bramkarza w wykonaniu Huberta Olszaka.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i już trzy minuty po przerwie po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego gola na 5:2 zdobył Sebastian Wojciechowski. W 29. minucie podopieczni Andrzeja Biangi odskoczyli rywalom na cztery trafienia, gdy po kontrataku na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Łukasz Sobański. Tym razem szybko zdołali jednak odpowiedzieć gracze z wielkopolski. Michała Wernera ładnym uderzeniem w samo okienko pokonał były zawodnik Red Devils – Łukasz Pieczyński.

W końcówce meczu „Czerwone Diabły” zdobyły jeszcze dwa trafienia, przypieczętowujące awans do Futsal Ekstraklasy. Najpierw po zamieszaniu przed polem karnym celny strzał oddał Przemysław Laskowski, a chwilę później po podaniu od Sebastiana Wojciechwskiego piłkę do pustej bramki skierował Łukasz Sobański, kompetując tym samym hat-tricka. Podobnie jak w pierwszej, tak i w drugiej połowie ostatnie słowo należało do rywali Red Devils, którzy po bramce Damiana Drewnowskiego ustalili wynik spotkania na 8:4.

Red Devils Chojnice 8:4 (4:2) KS Futsal Leszno
Bramki: Jakub Mączkowski 00’25”; Yevhen Moroz 3’09”; Sebastian Wojciechowski 12’13”, 22’18”; Łukasz Sobański 12’40”, 28’10”, 36’25”; Przemysław Laskowski 34’01” – Damian Drewnowski 11’37”, 39’21”; Huber Olszak 17’34”; Łukasz Pieczyński 29’14”.

Red Devils Chojnice: Werner (Kartuszyński) – Kolesnik, Wojciechowski, Prz. Laskowski, Mączkowski – Sobański, Moroz, Kaczorowski, Mazurkiewicz, Pa. Laskowski, D. Laskowski.

KS Futsal Leszno: Twardowski (Wojtyniak) – Molicki, Walczak, Ł. Pieczyński, Olszak – Janowicz, Martin, D. Pieczyński, Drewnowski, Chamukha, Czajka.
Zwycięstwo z KS-em Futsal Leszno jest równoznaczne z powrotem Red Devils do Futsal Ekstraklasy. Dla naszego klubu to trzecie w historii mistrzostwo 1. ligi. Ostatni mecz w tym sezonie „Czerwone Diabły” rozegrają z pierwszym pewnym spadkowiczem z zaplecza ekstraklasy – Teamem Unisław.