Już w niedzielę zagramy z Mieszkiem!

Już w niedzielę (11. marca) zawodnicy Red Devils w meczu 17. kolejki 1. ligi zmierzą się na własnym parkiecie z Mieszkiem Gniezno. 

Mieszko Gniezno to jedna z drużyn z największym stażem na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Gnieźnianie na drugim szczeblu rozgrywkowym występują nieprzerwanie od sezonu 2008/2009 (do 2015 roku jako KS Gniezno). Klub z pierwszej stolicy Polski w ostatnich latach dwukrotnie stawał przed szansą na awans do krajowej elity, lecz baraże o ekstraklasę w obu przypadkach okazały się przeszkodą nie do przejścia.

Bieżący sezon od początku nie układa się po myśli zespołu z Gniezna. W 16. meczach zgromadzili oni na swoim koncie tylko 16 punktów, co przekłada się na trzecie od końca miejsce w ligowej tabeli. Pozytywną informacją dla naszych rywali jest fakt, że nad strefą spadkową mają oni względnie bezpieczną, sześciopunktową przewagę. Z drugiej jednak strony, ich obecny dorobek punktowy nie rokuje na wyraźną poprawę sytuacji w tabeli w kolejnych kolejkach, gdyż do dziewiątego w tabeli KS-u Leszno gnieźnianie tracą 5 „oczek”. Do naszego zespołu Mieszko traci już aż 24 punkty.

„Czerwone Diabły” po ubiegłotygodniowym remisie, który zakończył serię trzech zwycięstw z rzędu, powalczą o powrót na zwycięską drogę. Statystyczną ciekawostką, przemawiającą na korzyść Red Devils jest fakt, iż w bieżącym sezonie podopieczni Andrzeja Biangi nie zanotowali jeszcze więcej niż jednego meczu z rzędu bez odniesionego zwycięstwa. Podział punktów w meczu z FC Kartuzy nie pogorszył jednak komfortowej sytuacji naszej drużyny w ligowej tabeli. Chojniczanie wciąż zajmują pozycję lidera z przewagą 9. punktów nad drugim Constraktem Lubawa.

Red Devils i  Mieszko Gniezno w oficjalnych meczach jak dotąd mierzyli się pięciokrotnie – trzy razy w rozgrywkach ligowych oraz dwukrotnie w zmaganiach o Puchar Polski. Cztery z tych spotkań wygrali chojniczanie, zaś jedno padło łupem zespołu z Gniezna. Po raz ostatni obydwa zespoły spotkały się w 6. kolejce bieżącego sezonu, gdy górą okazali się chojniczanie, pokonując rywali 4:1.

Historia meczów z Mieszkiem Gniezno:
2009/2010
Red Devils Chojnice 5:3 KS Gniezno
(Kaźmieczak x2, Papierowski, Chrzonowski, Sobański)
KS Gniezno 1:4 Red Devils Chojnice
(Pięta, Sundeev, Sobański, Kaźmierczak)
2011/2012
KS Gniezno 4:3 pd. Red Devils Chojnice
(Kolesnik, Kriezel, Mączkowski)
2016/2017
Mieszko Gniezno 3:4 Red Devils Chojnice
(Rychłowski x2, Sawicki, Cybulski)
2017/2018
Mieszko Gniezno 1:4 Red Devils Chojnice
(Kolesnik, Prz. Laskowski x2, Mączkowski)

Miejmy nadzieję, że w niedzielny wieczór nasi zawodnicy zrobią kolejny krok w stronę powrotu do Futsal Ekstraklasy. Zapraszamy na trybuny hali Centrum Park Chojnice, emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Fot. Aleksander Knitter 

Komentarze

komentarzy