Rywalizację o utrzymanie czas zacząć

W sobotę 6. maja o godzinie 18:00 w Pniewach w meczu 23. kolejki Futsal Ekstraklasy Red Devils zmierzą się z miejscowymi Red Dragons. 

Po podziale punktów i przed rozpoczęciem rywalizacji w tzw. grupie spadkowej nasz zespół zamyka ligową tabelę z dorobkiem trzech punktów. Dodatkowa faza rozgrywek wciąż daje nam jednak szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aby się tak jednak stało, w pięciu meczach, które pozostały nam do rozegrania w tym sezonie, Red Devils muszą wznieść się na szczyt swoich możliwości i zacząć regularnie wygrywać.

Rywalizację w dodatkowej rundzie sezonu nasz zespół rozpocznie w Pniewach. Chojniczanie zmierzą się tam z drużyną, która do dolnej połowy tabeli spadła na finiszu fazy zasadniczej, m.in. za sprawą remisu z „Czerwonymi Diabłami” w Chojnicach. Na ten moment Red Dragons plasują się na ósmym miejscu w ligowej tabeli z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową.

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej zarówno my, jak i nasi najbliżsi rywale, przegraliśmy swoje spotkania. Red Devils w ostatniej minucie meczu w Głogowie wypuścili punkty w starciu z Chrobrym, z kolei pniewianie zostali rozgromieni w Katowicach przez AZS aż 2:6.

Za nami dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Andrzeja Biangi w tym czasie jednak nie próżnowali. Przed tygodniem Red Devils w meczu towarzyskim pokonali wicemistrzów I ligi – Constract Lubawa 2:1. Spotkanie kontrolne było elementem przygotowań „Czerwonych Diabłów” do dodatkowej fazy sezonu.

Jutrzejszy mecz będzie już trzecim w tym sezonie pojedynkiem Red Devils z Red Dragons. W pierwszym meczu, w rundzie jesiennej górą były „Czerwone Smoki”, które pokonały nas we własnej hali 2:0. Jak dobrze pamiętamy, przed trzema tygodniami, w trenerskim debiucie Andrzeja Biangi, chojniczanom udało się wyrwać jeden punkt na siedem sekund przed końcową syreną. Miejmy nadzieję, że jutro nasza drużyna uczyni kolejny krok w rywalizacji z Red Dragons i z Pniew wywiezie komplet punktów.

Sobotni mecz będzie ósmym oficjalnym pojedynkiem Red Devils z Red Dragons. Z dotychczasowych meczów nasz zespół wygrał trzy, tyle samo razy obie ekipy dzieliły się punktami i ledwie raz lepsi okazali się zawodnicy z Pniew.

Historia spotkań z Red Dragons Pniewy:
2014/2015:
Red Dragons Pniewy 0:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 2:2 Red Dragons Pniewy
(Sobański, Ivanov)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 4:1 Red Dragons Pniewy
(Mączkowski, Patryk Laskowski, Bondar, samobójcza)
Red Devils Chojnice 5:3 Red Dragons Pniewy (Puchar Polski)
(Sobański, Przemysław Laskowski, Bondar x2, Wojciechowski)
Red Dragons Pniewy 1:3 Red Devils Chojnice
(Marco Aurelio, Bondar x2)
2016/2017: 
Red Dragons Pniewy 2:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 3:3 Red Dragons Pniewy
(Wojciechowski, Wardowski, Kaźmierczak)

Foto: Aleksander Knitter

 

Komentarze

komentarzy